ריבית גישור 

תוכן עניינים

ריבית גישור ריבית גישור 

תקופת הקורונה גרמה לעסקים רבים לחוות את המשבר הכלכלי על בשרם. עסקים רבים פשטו את הרגל ואלה שנשארו מנסים לשרוד בכל כוחם. אחת הבעיות היא שיש מחסור בתזרים המזומנים התקין של העסק. בעקבות כך העסק לא יכול להתקדם ולעמוד ביעדים שלו. במקרים כאלה, האופציה העומדות בפני בעלי העסק היא לקחת הלוואת גישור. מה היא הלוואת גישור? מה היא ריבית גישור? על כך במאמר הבא. 

ריבית גישור- מה היא הלוואת גישור?

לפני שנבין מה היא ריבית גישור, עלינו להבין מה היא הלוואת גישור. הלוואת גישור, היא למעשה הלוואה שנועדה לגשר על פער נקודתי בתזרים המזומנים התקין של בית העסק. ההבדל בין הלוואת גישור להלוואות אחרות, הוא שהלוואת גישור ניתנת כאשר בית העסק זקוק לסכום כסף מיידי ואמור להיכנס סכום כסף בעתיד הקרוב. זה קורה הרבה פעמים בתהליך שיפוצים. כאשר יש צורך בסכום הכסף על מנת לרכוש ציוד כלשהו, וידוע שהתשלום עליו ועל השיפוץ עצמו יתקבל רק בסוף הפרויקט. במקרה כזה, קבלן השיפוצים יוכל לבקש הלוואת גישור ולקבל את הכסף הנחוץ לו לרכישת הציוד המתאים עד שיקבל את התשלום. 

הלוואת הגישור ניתנת לתקופות של שנה עד שלוש שנים בלבד. קיימים שלושה סוגים עיקריים של הלוואות גישור-

הלוואת בולט (bullet)

לאורך תקופת ההלוואה מחזירים את הריבית בלבד. כאשר תקופת ההלוואה מסתיימת, מחזירים את סכום הקרן המלא. 

הלוואת בלון (balloon)

לאורך תקופת ההלוואה לא משלמים דבר. כאשר תקופת ההלוואה מסתיימת משלמים את כל סכום ההלוואה (גם הריבית וגם הקרן). 

הלוואה עם תקופת גרייס (grace period) 

בהלוואה זו, קובעים מראש את המועד בו מתחילים להחזיר את ההלוואה והריבית בתשלומים. כלומר, ניתן להחליט שחצי שנה לאחר קבלת ההלוואה צריך להתחיל להחזיר את הכסף ב10 תשלומים, לדוגמא. 

ריבית גישור- אילו מסלולים יש להלוואות גישור?

יש אפשרויות רבות שעבורן תוכלו לקחת הלוואת גישור. אך יש שתי אפשרויות מרכזיות-

הלוואת גישור לדירה

אם אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה אך עוד לא מכרתם את הדירה הקודמת שלכם, תוכלו לקחת הלוואת גישור לדירה. על ידי הלוואת הגישור לדירה תוכלו לגשר בין ההון הדרוש לקניית הנכס לבין ההון שתרוויחו על מכירת הנכס הישן. בעצם הדירה הישנה שלכם מובאת כערבון, כלומר אתם ממשכנים את הנכס. 

הלוואת גישור לרכב

על ידי הלוואת גישור לרכב, תוכלו לגשר על סכום הכסף החסר לכם לרכישה של רכב חדש ולהחזיר את שווי ההלוואה רק לאחר שנה, שנתיים או יותר. ריבית גישור על הלוואה זו עשויה להיות קבועה, צמודה למדד או צמודה לפריים. 

מה היא ריבית גישור?

לאחר שהבנו מה היא הלוואת גישור, נשאלת השאלה מה סך ריבית הגישור. קשה לענות על השאלה באופן חד משמעי כי יש פרמטרים שונים שמשפיעים. אך הריביות להלוואות גישור הן בדרך כלל גבוהות וניתן לבקש אף 33% פריים.

מצד אחד, על ידי הלוואת גישור אין צורך לשלם סכומים גבוהים כל חודש. במקרים של הלוואות בלון לא תצטרכו לשלם אפילו שקל לאורך כל תקופת ההחזר. על ידי כך תוכלו לרכוש רכב, לדוגמא מבלי להכביד על ההוצאות השוטפות שלכם. 

מצד שני, ריבית גישור היא ריבית גבוהה מהרגיל. לכן, יש לשקול זאת בחוכמה ולקחת החלטה נכונה לכם. דבר נוסף שעליכם להכניס לשיקול שלכם הוא האם תוכלו להחזיר את ההלוואה בסוף תקופת ההחזר. אם אתם יודעים שצריך להכנס לכם בקרוב סכום כסף שתואם את ההלוואה, אולי כדאי לקחת אותה. אך אם לא, וודאו היטב שלא תגיעו לתום תקופת ההחזר ללא יכולת להחזיר את סכום ההלוואה.

יש לכם צ'ק שברצונכם לנכות? מלאו פרטים ונחזור אליכם

יש לכם צ'ק שברצונכם לנכות? בואו לקבל מזומן עוד היום!

חברת Finance-pro היא מהמובילות בישראל במתן שירותים פיננסים לעסקים כבר מעל 25 שנה ואחת החברות היציבות והאמינות ביותר בתחום. אנו מציעים מגוון פתרונות ועובדים עם מעל ל-5,000 עסקים בישראל. כאשר תבחרו בנו לניכיון צ'קים, מימון או הלוואות אשראי חוץ בנקאיות, תהיו בטוחים שתקבלו לאורך כל הדרך, יחס חם, שירות אישי ומקצועיות שאין שניה לה!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם במהירות הבזק!

Call Now Button התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד