ניכיון צ'קים

תוכן עניינים

ניכיון צ'קים ניכיון צ'קים

ניכיון צ'קים הוא תהליך בו ניתן להפוך צ'ק לכסף מזומן. עסקים רבים שמקבלים צ'קים דחויים מוצאים את ההליך הזה רלוונטי וחשוב מאוד. מה ההליך אומר? כיצד מבצעים אותו? אילו גופים מבצעים ניכיון שיקים? על כך ועוד במאמר הבא. 

 

מה זה ניכיון שיקים?

עסקים רבים מתמודדים עם מצבים בהם יש להם מחסור בנזילות במזומנים. זה יכול לקרות מסיבות רבות, אך תקופת הקורונה הפכה את הדבר לנפוץ מאוד בקרב עסקים רבים. 

עסקים רבים עובדים מול שיקים דחויים. העסק מספק סחורה או שירות כלשהו והלקוח משלם בעזרת שיק דחוי. על מנת להבין טוב יותר מה הוא ניכיון שיקים, תחילה נסביר מה הוא שיק דחוי. שיק דחוי הוא בעצם שיק שתאריך הפדיון שלו אינו מיידי. תשלום באמצעות שיק דחוי מגן על הלקוח, שכן, במידה והסחורה או השירות סופקו פגומים או לא סופקו בכלל, הלקוח יוכל לבטל את השיק הדחוי. ביטול השיק הדחוי יכול להתבצע רק במקרה בו מועד פרעון השיק טרם הגיע. במקרים בהם יש ברשות בעל העסק שיקים דחויים והוא רוצה לאפשר תזרים מזומנים תקין, הוא יכול לבצע פעולה של ניכיון שיקים. 

מה הוא ניכיון שיקים? ניכיון שיקים הוא פעולה בה הופכים שיק דחוי לכסף מזומן בתשלום מיידי. המטרה של תהליך ניכיון שיקים, הוא בעצם להפוך את השיק הדחוי לכסף זמין שניתן להשתמש בו. 

כיצד מבצעים ניכיון צ'קים?

על ידי הבנקים, הוא קשה יותר. הבנקים מחמירים יותר ומקפידים יותר על תנאים קשים ובירוקרטיות מחמירות. הבנקים לא מאשרים ניכיון שיקים עבור על צ'ק דחוי, מהסיבה שישנם צ'קים דחויים ללא כיסוי. לכן הבנקים במקרים רבים מעדיפים לא לקחת סיכון, ורק אם הם בטוחים שהצ'ק תקין הם יאשרו ניכיון צ'קים. חשוב לקחת בחשבון ששירות זה כרוך בעמלות וריביות. ככל שמועד פרעון הצ'ק הוא רחוק יותר, כך הריביות והעמלות יעלו. 

חברות מימון פרטיות, לעומת זאת, הופכות את ניכיון הצ'קים לתהליך פשוט יותר. הבירוקרטיות אצל חברות המימון הפרטיות הן פחות מחמירות. מלבד זאת, חברות המימון הפרטיות נותנות מענה מהיר יותר מהבנקים. כמו כן, העמלות והריביות שלוקחות חברות המימון הפרטיות הן יותר נמוכות מהעמלות והריביות שלוקחים הבניקים. לכן, ביצוע ניכיון שיקים על ידי חברות פרטיות הוא הבחירה החכמה יותר. 

מלבד גופים אלה, אל תסמכו על גופים אחרים שמציעים לבצע עבורכם ניכיון צ'קים. ישנם גופים רבים שעובדים באופן לא חוקי. וודאו כי החברה עובדת באופן חוקי שלא יסבך אתכם.

מה הוא ניכיון שיקים לא חוקי?

ישנם גופים רבים שעובדים באופן לא חוקי ומציעים לבצע עבורכם ניכיון שיקים. חשוב מאוד, לוודא שהגופים איתם אתם עובדים הם חוקיים, שכן, ניכיון צ'קים לא חוקי הוא עבירה פלילית שעונשה הוא קנסות ואפילו מאסר. לכן, כאשר רוצים לבצע ניכיון שיקים עבור שיק דחוי, יש לאמת פרטים רבים. הדבר הראשון שתוכלו לבדוק הוא אישור של משרד האוצר. חברות המימון הפרטיות עובדות תחת פיקוחו של משרד האוצר ובאישורו. לכן, על מנת להיות בטוחים שהחברה שמולכם עובדת באופן חוקי קודם כל וודאו האם היא עובדת עם משרד האוצר. בנוסף, ישנם גורמים פליליים העוסקים בהליך של ניכיון שיקים. בדרך כלל הדבר יהיה כרוך בעמלות גבוהות מאוד.

ישנה אפשרות נוספת לניכיון שיקים לא חוקי- אם יש ברשותכם שיק ללא כיסוי ואתם יודעים שהוא ללא כיסוי ובכל זאת מבצעים ניכיון שיקים- זוהי פעולה לא חוקית ופלילית. בעקבות כך אתם מסתכנים בקנסות ובמאסר. עם זאת, אם השיק שברשותכם ללא כיסוי אך אינכם יודעים זאת, תוכלו לפעול משפטית נגד אותו אדם. 

יש לכם צ'ק שברצונכם לנכות? בואו לקבל מזומן עוד היום!

חברת Finance-pro היא מהמובילות בישראל במתן שירותים פיננסים לעסקים כבר מעל 25 שנה ואחת החברות היציבות והאמינות ביותר בתחום. אנו מציעים מגוון פתרונות ועובדים עם מעל ל-5,000 עסקים בישראל. כאשר תבחרו בנו לניכיון צ'קים, מימון או הלוואות אשראי חוץ בנקאיות, תהיו בטוחים שתקבלו לאורך כל הדרך, יחס חם, שירות אישי ומקצועיות שאין שניה לה!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם במהירות הבזק!

גלילה לראש העמוד