4 עובדות שחשוב שתדעו על השקעה לטווח ארוך

הכסף שלכם שווה הרבה! טפלו בו אצל אנשי מקצועי ראויים!

שוק ההון מושך אליו משקיעים רבים, הפועלים באסטרטגיות השקעה שונות, מתוך מטרה משותפת אחת – להשיג את התשואה הגבוהה ביותר. אחת מאסטרטגיות ההשקעה המומלצות ביותר היא ההשקעה לטווח הארוך. לפניכם מספר עובדות שחשוב להכיר בנושא

 

מהי השקעה לטווח ארוך?

השקעות בשוק ההון נחשבות להשקעות תנודתיות למדי. יחד עם זאת, פוטנציאל הרווחים ואחוזי התשואה הגבוהים שניתן להשיג בשוק ההון, מצליחים למשוך אליו משקיעים מנוסים ומתחילים כאחד. על מנת להשקיע באופן חכם ולבנות תיק השקעות מומלץ, חשוב לאמץ אסטרטגיית השקעה מותאמת אישית לצרכים ולמטרות שלכם. אחת מאסטרטגיות ההשקעה המומלצות היא השקעה לטווח הארוך.

השקעה לטווח הארוך היא השקעה לטווח של מספר שנים (לעיתים רבות). השקעה כזו מאופיינת באסטרטגיה של ריענון התיק והתאמתו למצבכם האישי ו/או מצב השוק, מבלי להתרגש ולפעול בפזיזות במצבים של עליות או ירידות בשוק ההון, גם אם הן נמשכות זמן לא מועט.

 

עובדות שחשוב לדעת על השקעה לטווח הארוך

  1. מכנה משותף למשקיעים מצליחים

משקיעים רבים נושאים את עיניהם אל משקיעים מצליחים ובעלי מוניטין מוכח בעולם ההשקעות בשוק ההון. אם ננסה למצוא את המכנה המשותף לאותם משקיעים מצליחים, ניתן יהיה להבחין שרובם ככולם נוקטים באסטרטגיית השקעה לטווח הארוך.

 

  1. השקעה לטווח הארוך משתלמות יותר

השקעות לטווח הארוך נחשבות למשתלמות ורווחיות יותר מאסטרטגיות השקעה לטווח הקצר, דבר שאף הוכח באופן מדעי. ככל שמשך ההשקעה נמשך זמן רב יותר, כך רמת הסיכון פוחתת, כאשר תקופות של ירידות בשוק ההון 'נבלעות' בתקופות ממושכות יותר של עליות.

 

  1. שקט נפשי

משקיעים הנוקטים באסטרטגיית השקעה לטווח הארוך, נהנים משקט נפשי, שכן הם מאמצים פרמטרים של התמדה וסבלנות, המאפשרים להם לצלוח באופן מיטבי גם תקופות של ירידות בשוק ההון.

 

  1. שומרים על נזילות

אמנם נזילות והשקעה לטווח הארוך נתפסות כמושגים שאינם הולכים יד ביד. יחד עם זאת, ניתן כיום למצוא מגוון אפיקי השקעה מומלצים, באמצעותם ניתן להשקיע לטווח הארוך, וזאת מבלי לוותר על הנזילות של הכסף.

 

מהו אפקט ריבית דריבית?

בעת פתיחת תיק השקעות אנחנו נתקלים בלא מעט מושגים ומונחים שונים הקשורים לעולמות הכלכלה ושוק ההון. אחד המושגים הבולטים בתחום, והקשורים לאסטרטגיית ההשקעה לטווח הארוך הוא – אפקט ריבית דריבית.

אפקט ריבית דריבית, אשר זכה לכינוי "הפלא השמיני בתבל", הוא מונח המתייחס לכך שהריביות והרווחים שצברנו על קרן ההשקעה, מתווספים עם השנים אל הקרן, כך שהסכומים הולכים וגדלים עם השנים. כך, ככל וטווח ההשקעה ארוך יותר, המשקיעים יוכלו ליהנות מאפקט הריבית דריבית בצורה משמעותית, ולהשיג תשואות ורווחים משמעותיים.

 

השקעות לטווח הארוך – למי זה מתאים?

ניתן להבין אם כן, כי השקעות לטווח הארוך הן אסטרטגיית ההשקעה מומלצת . עם זאת, חשוב להבין כי לכל משקיע יש את המאפיינים האישיים והכלכליים שלו. כך, השקעות לטווח הארוך יתאימו במיוחד עבור:

  1. החושבים על העתיד

במידה והעתיד הכלכלי שלכם עומד לנגד עיניכם, בין אם אתם צעירים ובין אם מבוגרים – בניית תיק השקעות לטווח הארוך בהחלט תוכל להתאים לצרכים והמטרות שאתם מעוניינים להשיג.

 

  1. תחליף לכסף בעו"ש

במידה והצלחתם לחסוך סכום מכובד, ואין לכם מטרה כלשהיא לחיסכון (דוגמת רכישת רכב, דירה, חתונה וכדומה) – השקעה לטווח הארוך תהיה מהלך כדאי ומומלץ ביותר לכסף שלכם, שיתחיל לעבוד בשבילכם במקום לשכב בעו"ש.

 

כיצד בונים תיק השקעות מומלץ לטווח הארוך?

בניית תיק השקעות לטווח הארוך יכולה להתבצע עם חברת השקעות מקצועית ומנוסה בתחום, המאפשרת פתיחת תיק השקעות החל מסכומים של 50,000 ₪ ומעלה. חברת השקעות כזו תעמיד לרשותכם יועץ השקעות מומחה וכלים דיגיטליים מתקדמים, שיעזרו לכם לבנות את תיק ההשקעות המומלץ ביותר עבורכם.

פיננס פרו ניקיון צ'קים
פיננס פרו ניקיון צ'קים

חברתינו חרטה על דגלה את המטרה לעזור לעסקים הסובלים מצוואר בקבוק כספי, דחיית תשלומים מידי חודש ועבודה עם ספקים בשיטת שוטף+. בעזרתנו, אתם יכולים לנכות את הצ'ק שלכם ולקבל כסף מוזמן ביד ומיד!חשוב לדעת כי על מנת לבחור חברה טובה שעוסקת בתחום, יש לבחור רק חברה לגיטימית הרשומה ברשם החברות ויכולה לאפשר את ניכיון הצ'ק בצורה חוקית תוך גביית ריביות הגיוניות המקובלות בשוק הפיננסיים.