תיקון 42 לחוק מע"מ והקשר לניכיון צ'קים

הכסף שלכם שווה הרבה! טפלו בו אצל אנשי מקצועי ראויים!

מע"מ הוא מס ערך מוסף אשר מוטל על כל עסקה שנעשית בישראל וכך גם על יבוא סחורה. המע"מ עומד כיום על 17% והוא מעוגן בחוק. כל כמה זמן נכנסים תיקונים לחוק. אנחנו נדבר על מהו התיקון ה-42 שנעשה לחוק המע"מ? תיקון 42 בא בעצם להקל על הציבור אשר עובד במשק, אך בעיקר על בעלי העסקים הקטנים מבניהם. איך תיקון 42 לחוק המע"מ משפיע על ניכיון צ'קים? אין מחשבון מע"מ נכנס לכל העניין הזה? על כל זאת ועוד נגלה בהמשך.

למה עסק צריך להשתמש במחשבון לצורך חישובי מע"מ?

תחשבו שאתם בתור בעלי עסקים, לא תוציאו חשבונית או שתיים ביום. אתם תוציאו הרבה יותר חשבוניות. מה הסיכוי שלכם להתבלבל? לטעות? לגרום למישהו לשלם יותר או פחות בטעות? אף אחד לא רוצה להגיע למצב כזה. לנו יש את הפתרון המושלם עבורכם. הכירו את מחשבון מע"מ. המחשבון הזה הוא הכלי הפיננסי הטוב ביותר אשר כל בעל עסק צריך להשתמש בו גם במקרים בהם הוא יודע לחשב את המע"מ בעצמו. המחשבון פשוט יקל עליכם את העבודה וימנע טעויות אנוש שיכולות לעלות לכם הרבה כסף. כאשר ביצעתם עסקה, אתם רושמים בחשבונית את הסכום שלפני המע"מ, גם במחשבון תזינו את אותו הסכום ומיד תקבלו פירוט מלא של חישוב המע"מ ושל סכום החשבונית כולל המע"מ. המחשבון יכול לעבוד גם הפוך. אם אתם יודעים מה הוא הסכום כולל המע"מ, המחשבון יכול לעזור לכם לפרק את הסכום שיהיה לא כולל מע"מ.

למי מתייחס תיקון 42 לחוק המע"מ ומהו תשלום מזומן על בסיס החוק?

התיקון אשר נעשה בחוק נוגע בעיקרו לעסקים שנותנים שירותים עם הכנסה של עד 15 מיליון שקלים בשנה, ועסקים שהם יצרניים עם הכנסה של עד 1.95 מיליון שקלים בשנה. בין העסקים היצרניים נמצאים בתי ספר לנהיגה, מאפיות, נגריות, מסגריות ועוד. השינוי העיקרי שהתיקון הוביל אליו הוא שעכשיו גם העסקים הקטנים יוכלו להוציא חשבוניות מס רק לאחר התשלום במזומן. אם התשלום יעשה בצ'קים או באשראי, העסק יוכל להוציא חשבוניות עסקה ורק לאחר שהוא יקבל את התשלום יוציא חשבוניות מס.

אין ניכיון צ'קים מתחבר לתיקון 42 בחוק המע"מ?

נסביר מהו ניכיון צ'קים. אז ניקיון צ'קים הוא כלי פיננסי אשר מאפשר לכם ולבעלי העסקים הקטנים והגדולים להפוך צ'ק דחוי לכסף מזומן. כאשר בעל העסק קיבל צ'ק דחוי, הוא יכול לגשת לבנק שיפרע אותו במועד הנקוב או ללכת לחברה שמתעסקת בניכיון צ'קים שתמיר את הצ'ק לכסף מזומן באותו רגע. לאחר שהשתמשתם בחברת ניכיון צ'קים וקיבלתם את הכסף המזומן אתם בעצם יכולים להוציא חשבונית מס כמו שרשום בתיקון 42 לחוק המע"מ. רק לאחר שקיבלתם את סכום העסקה אתם יכולים להוציא לה חשבונית מס ולא רק חשבונית עסקה. 

פיננס פרו ניקיון צ'קים
פיננס פרו ניקיון צ'קים

חברתינו חרטה על דגלה את המטרה לעזור לעסקים הסובלים מצוואר בקבוק כספי, דחיית תשלומים מידי חודש ועבודה עם ספקים בשיטת שוטף+. בעזרתנו, אתם יכולים לנכות את הצ'ק שלכם ולקבל כסף מוזמן ביד ומיד!חשוב לדעת כי על מנת לבחור חברה טובה שעוסקת בתחום, יש לבחור רק חברה לגיטימית הרשומה ברשם החברות ויכולה לאפשר את ניכיון הצ'ק בצורה חוקית תוך גביית ריביות הגיוניות המקובלות בשוק הפיננסיים.