צ'ק דחוי

הכסף שלכם שווה הרבה! טפלו בו אצל אנשי מקצועי ראויים!

צ'ק דחוי

תקופת הקורונה הכניסה אנשים רבים ועסקים רבים למשבר כלכלי. בין אם מדובר בעסקים קטנים או בעסקים גדולים, בשכירים או בעצמאיים, כמעט כולם נפגעו וחוו על בשרם את המשבר הכלכלי. פרעון של צ'קים דחויים, יכולים לעזור ולתת קצת אוויר לנשימה. אך מה זה צ'ק דחוי? כיצד פורעים צ'ק דחוי וכיצד התהליך קורה? על כך נרחיב במאמר הבא.

מה זה צ'ק דחוי?

צ'ק דחוי הוא למעשה צ'ק אשר תאריך הפדיון שלו איננו מיידי. תשלום בעזרת צ'ק דחוי, בעצם מגן על המשלם. בצורה זו, התשלום לא יתבצע עד אשר המשלם יקבל את התמורה לכספו. במידה ומדובר בשירות לקוי, או בסחורה פגומה, המשלם לא קיבל תמורה לתשלום. במקרה כזה, כל עוד מועד פרעון הצ'ק לא הגיע, המשלם יוכל לבטל את הצ'ק ולא יהיה חייב בתשלום.

חשוב להבין שצ'ק דחוי הוא חלק מהמחזור העסקי של העסק שלכם. יש מקרים בהם הצ'ק הדחוי יכול להוביל את העסק, או אפילו אדם פרטי לבעיות של תזרים מזומנים תקין.

כמובן, שבמקרים רבים בהם אתם מקבלים את הכסף ולא המשלמים, תרצו לפרוע את הצ'ק ולהכניס את הכסף  מוקדם יותר מהמועד שנקבע.

 

האם ניתן להפקיד צ'ק דחוי בבנק?

התשובה היא כן. כאשר יש ברשותכם צ'ק דחוי, יש חשש שהוא יאבד או במקרה חמור אפילו ייגנב. אף אחד לא רוצה לקחת את הסיכון בו יעלם לו צ'ק על סך עשרות אלפי שקלים. לכן, במקרים כאלה, הפתרון המוצע לרשותכם הוא הפקדת הצ'ק בבנק. הבנקים מעניקים לאנשים רבים אפשרות לשמירה על הצ'ק הדחוי. למעשה הבנק שומר על הצ'ק בשבילכם ודואג שלא יקרה לו כלום. בסופו של דבר, הצ'ק הדחוי הוא כסף, וגם אם יש כמה חודשים עד שתוכלו לפרוע אותו, לא תרצו שיקרה לו משהו. לכן, אם אתם מכירים את עצמכם כאנשים שמאבדים דברים ושוכחים היכן הם נמצאים, הדבר המומלץ ביותר הוא להפקיד את הצ'ק הדחוי בשירות השמירה של הבנקים. שירות זה כרוך בעמלה. העמלה משתנה בהתאם לבנק בו אתם נמצאים, אך ברוב המקרים תנוע בין עשרה לשניים עשר שקלים.

 

מה הקשר בין צ'ק דחוי לניכיון צ'קים?

על מנת להבין את הקשר בין צ'ק דחוי לבין ניכיון צ'קים, נבין קודם כל מהו ניכיון צ'קים. ניכיון צ'קים, הוא צורת מימון מקובלת, בה בית העסק מקבל את ערכו הכספי של הצ'ק. כלומר, על ידי ניכיון צ'קים תוכלו לקבל כסף מזומן בתשלום מיידי עבור הצ'ק. השירות מסופק עבור עמלה של אחוזים בודדים. ככל שתרצו לפרוע את הצ'ק מוקדם יותר מן המועד שנקבע, כך הריביות והעמלות יעלו. כלומר, במידה ויש בידכם צ'ק דחוי, וברצונכם לפרוע אותו מוקדם יותר מן המועד שנקבע, הפתרון הוא ניכיון צ'קים. על מנת להתחיל את התהליך של ניכיון צ'קים יש שתי אפשרויות לפניכם. האפשרות הראשונה היא לפנות לבנק ולבקש ניכיון צ'ק. הבנקים קפדניים מאוד ומחמירים בכל הנוגע לניכיון צ'קים, לכן, במקרה בו הבנק יחשוש שיש סיכון שתקבלו את הכסף ייתכן והבקשה שלכם לא תאושר. כאן נגיע לאפשרות השניה- חברות ניכיון צ'קים פרטיות. חברות אלה הן בעלות מימון פרטי ונמצאות תחת פיקוחו של משרד האוצר. כמובן שבחברות אלה התנאים יהיו פחות מחמירים מאשר בבנק. כמו כן, ברוב המקרים יותר משתלם לפנות לחברות ניכיון צ'קים פרטיות, שכן, הריביות והעמלות נמוכות יותר והתהליך מהיר יותר. חשוב לציין כי יש חברות ניכיון צ'קים פרטיות שעובדות באופן לא חוקי, לכן חשוב מאוד לבדוק מול מי אתם עובדים והאם יש לחברה אישור של משרד האוצר.

צ'ק דחוי
פיננס פרו ניקיון צ'קים
פיננס פרו ניקיון צ'קים

חברתינו חרטה על דגלה את המטרה לעזור לעסקים הסובלים מצוואר בקבוק כספי, דחיית תשלומים מידי חודש ועבודה עם ספקים בשיטת שוטף+. בעזרתנו, אתם יכולים לנכות את הצ'ק שלכם ולקבל כסף מוזמן ביד ומיד!חשוב לדעת כי על מנת לבחור חברה טובה שעוסקת בתחום, יש לבחור רק חברה לגיטימית הרשומה ברשם החברות ויכולה לאפשר את ניכיון הצ'ק בצורה חוקית תוך גביית ריביות הגיוניות המקובלות בשוק הפיננסיים.

התקשרו עכשיו!