פריטת שיקים למזומן

תוכן עניינים

פריטת שיקים למזומן

פריטת שיקים היא למעשה דרך להפוך שיקים דחויים לכסף מזומן בתשלום מיידי. במקרים בהם יש  מחסור בתזרים מזומנים תקין של בית העסק, אפשר להשתמש בשיקים הדחויים ולהפוך אותם לכסף מזומן. מה היא פריטת שיקים למזומן? כיצד זה קורה? ומה הם שיקים דחויים? על כך ועוד נרחיב במאמר הבא. 

מה זה שיק דחוי?

על מנת להבין מה היא פריטת שיקים למזומן, קודם כל נבין מה זה שיק דחוי. שיק דחוי הוא שיק שתאריך הפדיון שלו איננו מיידי. כלומר, תאריך הפדיון נקבע מראש למועד מאוחר יותר. בצורה  כזאת, הלקוח בעצם מגן על עצמו. כך, אם השירות או הסחורה עליו שילם לא יגיעו או שיגיעו פגומים הלקוח יוכל לבטל את השיק הדחוי. כך, הלקוח למעשה מבטיח לעצמו שלא יצטרך לרדוף אחר העסק ששילם לו בשביל שזה יחזיר לו את כספו. ניתן לבטל שיק דחוי רק במצב בו מועד פירעון השיק טרם הגיע. אם מועד הפרעון הגיע, התשלום יבוצע. 

מהי פריטת שיקים למזומן וכיצד מתבצעת?

פריטת שיקים במזומן היא למעשה פעולה בה ערכו של השיק מומר לכסף מזומן. כאשר מדובר בשיק דחוי, שמועד פרעונו רחוק, אנשים רבים מעוניינים לבצע פעולה של פריטת השיק למזומן, וכך לקבל את ערכו של השיק בכסף מזומן בתשלום מיידי.

ניתן לבצע פריטת שיקים על ידי שני גורמים מרכזיים- הבנקים השונים או חברות מימון פרטיות.

פריטת שיקים על ידי הבנקים היא פעולה מורכבת יותר. הבנקים לא אוהבים לקחת סיכון בכל הקשור לכסף. לכן, במקרה בו אתם מעוניינים לבצע פריטת שיקים, עליכם לעמוד בכלל התנאים של הבנק לשם כך. לבנקים יש תנאים מחמירים מאוד והם מקפידים על כל תנאי. כמו כן, הבירוקרטיות של הבנק הן מסובכות ובדרך כלל התהליך ארוך. יש לקחת בחשבון שהתהליך כרוך בעמלות וריביות, והעמלות והריביות של הבנק הן גבוהות יותר. אם הבנקים יחשבו שאישור פריטת השיקים יגרום להם להפסד הם לא יאשרו, לכן וודאו מראש שהשיק שבידכם הוא שיק עם כיסוי.

פריטת שיקים למזומן על ידי חברות מימון פרטיות היא פעולה קלה יותר. קודם כל חברות המימון הפרטיות לוקחות יותר סיכונים מהבנקים והתנאים של חברות אלה מחמירים פחות מהתנאים בבנקים. בנוסף לכך, התהליך יהיה מהיר יותר בחברות מימון פרטיות, שכן יש פחות בירוקרטיות. כמו כן, העמלות והריביות שלוקחות חברות המימון הפרטיות נמוכות יותר מהעמלות  והריביות של הבנקים. חברות המימון הפרטיות עובדות תחת פיקוחו של משרד האוצר, כך שאין מה לדאוג.

יש חברות מימון פרטיות שעובדות באופן לא חוקי. לכן, על מנת להמנע מפעולות לא חוקיות שיובילו אתכם להסתבך עם החוק, שכן פריטת שיקים למזומן באופן לא חוקי היא עבירה פלילית, וודאו שהחברה עובדת באופן חוקי. קודם כל תוכלו לוודא אם החברה עובדת באישור של משרד האוצר. כך תוכלו להיות בטוחים שהיא עובדת באופן חוקי.

למי מיועד התהליך של פריטת שיקים למזומן?

כאשר בתי עסק מגיעים למצב של מחסור בתזרים מזומנים תקין, הפעולה הטובה ביותר שהם יוכלו לעשות היא פריטת שיקים דחויים שברשותם למזומן. תופעה של מחסור בתזרים מזומנים תקין, מאפיינת בתי עסק קטנים וגדולים כאחד ואפילו תאגידים ואנשים פרטיים. כל עסק שמתנהל עם שיקים דחויים יודע שבמקרים רבים הדבר היחיד שיכול לעזור זה להמיר את השיק הדחוי למזומן ולהמשיך את תזרים המזומנים התקין של בית העסק. לכן, אם אתם עובדים עם שיקים דחויים, תוכלו לבצע פריטת שיקים. כך תוכלו לקבל עוד קצת אוויר לנשימה ולהצליח לשרוד מחודש לחודש.

 

יש לכם צ'ק שברצונכם לנכות? מלאו פרטים ונחזור אליכם

יש לכם צ'ק שברצונכם לנכות? בואו לקבל מזומן עוד היום!

חברת Finance-pro היא מהמובילות בישראל במתן שירותים פיננסים לעסקים כבר מעל 25 שנה ואחת החברות היציבות והאמינות ביותר בתחום. אנו מציעים מגוון פתרונות ועובדים עם מעל ל-5,000 עסקים בישראל. כאשר תבחרו בנו לניכיון צ'קים, מימון או הלוואות אשראי חוץ בנקאיות, תהיו בטוחים שתקבלו לאורך כל הדרך, יחס חם, שירות אישי ומקצועיות שאין שניה לה!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם במהירות הבזק!

Call Now Button התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד