פריטת צ'קים דחויים 

תוכן עניינים

פריטת צ'קים דחויים 2021

במקרים רבים בהם עסק מקבל צ'קים דחויים, הוא רוצה לפרוע אותם לפני המועד שנקבע בצ'ק הדחוי. על מנת לעשות זאת, תוכלו לבצע פעולה של ניכיון צ'קים ובה למעשה תתבצע פריטת צ'קים דחויים לכסף מזומן בתשלום מיידי. מה הם צ'קים דחויים? מהי פעולת ניכיון צ'קים? כיצד לבצע זאת? על כך במאמר הבא. 

 

מה הם צ'קים דחויים?

על מנת להבין כיצד לבצע פריטת צ'קים דחויים, קודם עלינו להבין מה הם בכלל צ'קים דחויים. צ'קים דחויים הם חלק מהמחזור העסקי של העסק שלכם. ישנם מקרים בהם הצ'ק הדחוי יכול להוביל את העסק שלכם לבעיות של תזרים מזומנים תקין. בעצם צ'קים אשר תאריך הפדיון שלהם אינו מיידי, כלומר, תאריך הפדיון נקבע מראש למועד מאוחר יותר. תשלום על ידי צ'קים דחויים למעשה מגן על משלם הצ'ק, מהסיבה, שמשלם הצ'ק שולט בתשלום ובמועד התשלום. כמו כן, במידה והסחורה או השירות עבורם התבצע התשלום לא הגיעו או שהגיעו פגומים, המשלם יוכל לבטל את הצ'ק הדחוי במידה ומועד פרעון הצ'ק טרם הגיע. 

ישנם מקרים רבים, בהם האדם שמקבל את הכסף, רוצה או צריך לפרוע את הצ'ק הדחוי מוקדם יותר מן המועד שנקבע. כיצד עושים זאת? על ידי פריטת צ'קים דחויים. 

כיצד מתבצעת פריטת צ'קים דחויים?

פריטת צ'קים דחויים היא למעשה פעולה בה אדם או עסק מקבל את ערכו הכספי של הצ'ק הדחוי שברשותו. פריטת צ'קים דחויים למעשה מתבצעת על ידי ניכיון צ'קים. קודם כל נבין מה הוא ניכיון צ'קים וכיצד זה קורה. ניכיון צ'קים, הוא בעצם פעולה בה הצ'ק הדחוי מומר לכסף מזומן בתשלום מיידי. אותו גורם בו תבצעו את ניכיון הצ'קים יוודא את פרטי נותן הצ'ק, ולאחר קבלת האישור יעניק לכם את הכסף בתמורה לצ'ק הדחוי. שירות ניכיון הצ'קים מסופק עבור עמלות וריביות למעניק השירות. העמלות והריביות עולות ככל שמועד פרעונו של הצ'ק הדחוי רחוק יותר. ניתן לבצע ניכיון צ'קים בשתי אפשרויות שונות- לגשת לבנק או לגשת לחברות ניכיון צ'קים פרטיות. בבנק התהליך של ניכיון צ'קים הוא ארוך יותר וקשה יותר. הבנקים קפדניים מאוד ומחמירים מאוד, והתנאים לאישור ניכיון צ'קים הם יותר קשים. כמו כן, הריביות והעמלות בבנק בדרך כלל גבוהות יותר והתהליך לוקח הרבה יותר זמן. חשוב להבין שהרבה פעמים הבנקים לא מאשרים את הבקשות של ניכיון צ'קים. האפשרות של חברות ניכיון צ'קים פרטיות היא האפשרות הקלה יותר והזולה יותר. התנאים של החברות הפרטיות מחמירים פחות משל הבנקים והתהליך עצמו מהיר יותר. כמו כן, העמלות והריביות נמוכות יותר. החסרון המרכזי בחברות הפרטיות הוא שיש חברות שפועלות באופן לא חוקי. לכן, לפני שעובדים מול חברה חשוב מאוד לבדוק שיש לחברה אישור של משרד האוצר. שכן, החברות הפרטיות מקבלות מימון ונמצאות תחת פיקוחו של משרד האוצר

למי זה מיועד?

עסקים רבים ואנשים רבים, מגיעים למצבים בהם יש מחסור בתזרים המזומנים התקין. התופעה הזו מאפיינת אנשים פרטיים, שכירים, עצמאיים, עסקים קטנים ואפילו חברות גדולות ותאגידים. במצב כזה כאשר משלמים צ'קים דחויים, ההתפתחות העסקית של אותו העסק מתעכבת. תקופת הקורונה, גרמה לעסקים רבים ולאנשים רבים לחוות את המשבר הכלכלי על בשרן. עסקים רבים פשטו רגל ואלה שלא נאבקים כל יום על מנת להמשיך ולתפקד. במקרים כאלה, בהם יש חוסר נזילות במזומנים, ניתן לבצע פריטת צ'קים דחויים. על ידי כך, תהפכו את הצ'ק הדחוי לכסף מזומן ותקבלו אותו בתשלום מיידי. כך תוכלו להמשיך ולקבל קצת אוויר לנשימה מחודש לחודש. במקום להצטרך לחכות 60 יום ולפעמים אפילו יותר עד שתוכלו להפקיד את הצ'קים הדחויים של הלקוחות שלכם, תוכלו לבצע פעולה של פריטת צ'קים דחויים ולקבל את הכסף המזומן באופן מיידי. 

מה היתרונות של פריטת צ'קים דחויים על ידי חברות פרטיות?

לפריטת צ'קים דחויים על ידי חברות פרטיות יש יתרונות רבים.

  • שיפור באופן מיידי של תזרים המזומנים- כאשר יש חוסר במזומנים לבית העסק, פעולה של פריטת צ'קים דחויים תשפר את תזרים המזומנים באופן מיידי, שכן תקבלו את הכסף באותו הרגע. 
  • אתם יכולים לבחור מתי וכמה- כאשר מבצעים פעולה של פריטת צ'קים דחויים על ידי חברות פרטיות לעומת על ידי הבנקים, הבחירה מתי וכמה כסף לקבל נמצאת בידכם. כלומר, תוכלו לבחור את התדירות ואת הסכום של פריטת הצ'קים הדחויים שברשותכם. 
  • העברת מזומן באופן ישיר לחשבון- כאשר מבצעים פריטת צ'קים דחויים, מלבד קבלת הכסף באופן מיידי, הכסף המזומן מועבר באופן ישיר לחשבון העסק. בנוסף להעברת הכסף באופן ישיר, תנתן לכם אפשרות למימוש עסקאות שונות בתשלומים או צ'קים דחויים. 
  • בדיקה ראשונית, מיידית ומקיפה של כלל הצ'קים- כאשר מגיעים לבצע פריטת צ'קים דחויים על ידי חברות פרטיות, הבדיקה שתתבצע תהיה עבור כלל הצ'קים הדחויים שברשותכם. כך, תוכלו לדעת האם אתם יכולים לבצע פריטת צ'קים דחויים עבור כלל הצ'קים הדחויים שלכם בבדיקה אחת ולא תצטרכו לבצע בדיקה שונה לכל צ'ק בנפרד. יכול לחסוך לכם זמן רב וכך תוכלו להחליט כמה כסף תרצו למשוך. 
  • מתן אשראי חוץ בנקאי כנגד צ'קים דחויים, ללא כל מרווחים ופערי בטחונות כנהוג בבנקים- כאשר בוחרים לבצע פריטת צ'קים דחויים על ידי חברות פרטיות, מקבלים את אותן ההטבות שמקבלים בביצוע פריטת צ'קים דחויים בבנקים. 
  • ריביות ועמלות נוחות- כאשר מבצעים פריטת צ'קים דחויים בעזרת חברות ניכיון צ'קים פרטיות, יכולים להנות משיעורי ריבית נוחים ומשתלמים יחסית לעומת שיעורי הריבית שמוצעים על ידי הבנקים השונים. כך תוכלו לחסוך יותר כסף משמעותית מאשר אם תבצעו פריטת צ'קים דחויים על ידי הבנקים. 
  • שירות מהיר- כאשר מחליטים לבצע פריטת צ'קים דחויים על ידי חברות פרטיות נהנים משירות מקצועי, מהיר ואישי. כפי שציינו קודם, הבנקים מקפידים על תנאים מחמירים מאוד ובמקרים רבים אינם מאשרים את הבקשות לפריטת צ'קים דחויים מסיבות שונות. אם הבנק ירגיש שיש סיכון לבצע פריטת צ'קים דחויים הוא לא יאשר את הבקשה. התנאים של החברות הפרטיות  מחמירים פחות משל הבנקים ובנוסף לכך, השירות שהן מציעות מהיר, מקצועי ואישי הרבה יותר מאשר השירות הבנקאי. 

 

האם יש אפשרות לשמירה על צ'קים דחויים?

אנשים רבים מפחדים שאם יהיה בידם צ'ק דחוי לתקופה ארוכה מידי הצ'ק יאבד, יישכח או ייגנב. צ'ק דחוי, בסופו של דבר, שווה כסף, בין אם סכום נמוך ובין אם סכום גבוה, אף אחד לא רוצה לקחת את הסיכון שכסף יעלם לו, ובמקרים רבים הצ'קים הדחויים יכולים להגיע לסכומים גבוהים של כעשרות אלפי שקלים. לכן, על מנת לא לאבד סכומי כסף גבוהים, הבנקים מציעים שירות שמירה על צ'קים דחויים. למעשה, תצטרכו להפקיד את הצ'קים הדחויים שלכם בבנק, עד למועד בו תוכלו לפרוע את הצ'קים והבנק ישמור על הצ'ק בשבילכם. שירות השמירה על צ'קים דחויים יסופק בעמלה של עשרה עד שניים עשר שקלים, בדרך כלל, תלוי בבנק בו אתם  נמצאים. אם אתם יודעים שקשה לכם לשמור על דברים, מומלץ לקבל את שירות השמירה של הבנקים השונים. 

יש לכם צ'ק שברצונכם לנכות? בואו לקבל מזומן עוד היום!

חברת Finance-pro היא מהמובילות בישראל במתן שירותים פיננסים לעסקים כבר מעל 25 שנה ואחת החברות היציבות והאמינות ביותר בתחום. אנו מציעים מגוון פתרונות ועובדים עם מעל ל-5,000 עסקים בישראל. כאשר תבחרו בנו לניכיון צ'קים, מימון או הלוואות אשראי חוץ בנקאיות, תהיו בטוחים שתקבלו לאורך כל הדרך, יחס חם, שירות אישי ומקצועיות שאין שניה לה!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם במהירות הבזק!

גלילה לראש העמוד