ניכיון שיק

הכסף שלכם שווה הרבה! טפלו בו אצל אנשי מקצועי ראויים!

ניכיון שיק ניכיון שיק

תקופת הקורונה, גרמה לעסקים רבים לחוות את המשבר הכלכלי. אנשים רבים מנסים לשמור את העסק שלהם ולא לפשוט רגל, אך לא כולם מצליחים. בשביל להצליח לעשות זאת, עסקים רבים רוצים לבצע ניכיון שיקים.  ניכיון שיקים הוא תהליך שבו תוכלו להפוך את השיקים הדחויים שלכם לכסף מזומן בתשלום מיידי. כיצד זה קורה? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מה זה ניכיון שיק?

בתי עסק רבים מתמודדים עם חוסר נזילות במזומנים. פעמים רבות זה קורה בגלל מצב העסק, אך תקופת הקורונה גרמה לעסקים רבים להכנס למשברים כלכליים. עסקים רבים מספקים סחורה או שירות כאלה ואחרים ועובדים מול שיקים דחויים. במקרים בהם בעל העסק רוצה לאפשר תזרים מזומנים תקין, הוא יכול לבצע פעולה של ניכיון שיקים. ניכיון שיקים היא פעולה בה הופכים שיק דחוי לכסף מזומן בתשלום מיידי. המטרה של תהליך זה הוא בעצם להפוך את השיק הדחוי לכסף זמין שניתן להשתמש בו. 

תהליך ניכיון שיקים יכול להתבצע על ידי שני גורמים עיקריים- בנקים או חברות מימון פרטיות. מלבד גורמים אלה, אל תסמכו על גורמים אחרים שמציעים לבצע עבורכם ניכיון שיקים, כי יש סיכוי גבוה מאוד שהם עובדים באופן לא חוקי. לכן, על בעל העסק לבחור בגוף המימון המתאים לו ולהגיש בקשה לניכיון שיקים. אם הבקשה תאושר, בעל העסק יוכל לקבל את ערכו הכספי של השיק הדחוי. שירות ניכיון שיקים כרוך בעמלות וריביות.

ניכיון שיק- מה זה שיק דחוי?

על מנת להבין כמה שיותר טוב מה זה ניכיון שיקים, כדאי קודם כל להבין מה זה שיק דחוי. שיק דחוי הוא בעצם שיק שתאריך הפדיון שלו אינו מיידי ונקבע מראש. תשלומים באמצעות שיקים דחויים, למעשה מגן על הגורם המשלם, שכן הוא יכול להחליט מתי התשלום יתבצע ובמקרים של חוסר תמורה לכספו הוא יכול אף לבטל את התשלום. במידה והמשלם רוצה לבטל את השיק הדחוי עליו לוודא שמועד פרעון השיק לא הגיע. בצורה כזאת, אם הסחורה או השירות עליו שילם הגיעו פגומים או לקויים, או שבכלל לא הגיעו, המשלם יכול לבחור אם לבטל את התשלום או לפנות לחברה בשביל להחליף את המוצר. 

 שיקים דחויים הם חלק מהמחזור העסקי של העסק שלכם. יש מקרים בהם השיקים הדחויים יכולים להוביל את בית העסק, או אפילו את האדם הפרטי לבעיות של תזרים מזומנים תקין ואז יש צורך לבצע פעולה של ניכיון שיקים. כך תוכלו לפרוע את השיק הדחוי ולהכניס את הכסף  מוקדם יותר מן המועד שנקבע. 

 

מה ההבדל בין ניכיון שיקים בנקאי לניכיון שיקים על ידי חברות מימון?   

תהליך ניכיון שיקים בנקאי או ניכיון שיקים על ידי חברות מימון פרטיות הוא דומה. אין הבדל משמעותי בין השניים מלבד התנאים. אם תנסו לבצע פעולה של  ניכיון שיקים על ידי בנקים תתקלו בבירוקרטיות רבות ומחמירות מאוד. הבנקים קפדניים מאוד ומחמירים על התנאים השונים. הבנקים לא מאשרים ניכיון שיקים עבור כל שיק דחוי מהחשש שמדובר בשיק ללא כיסוי ואז הבנק ייקח סיכון. לכן התנאים של הבנק מחמירים יותר. לעומת זאת כאשר רוצים לבצע ניכיון שיקים דרך חברות מימון פרטיות, הבירוקרטיות פחות מחמירות ויותר קלילות. החברות הפרטיות מקבלות מימון ונמצאות תחת פיקוחו של משרד האוצר. התנאים שלפיהן הן מחליטות אם לאשר או לדחות בקשה לניכיון שיקים הם פחות מחמירים מאשר התנאים לפיהם הבנקים עובדים. מלבד זאת, חברות המימון הפרטיות נותנות מענה מהיר יותר מהבנקים ולוקחות יותר סיכון. בנוסף לכך, העמלות והריביות שלוקחות חברות המימון הפרטיות הן יותר נמוכות מהעמלות והריביות שלוקחים הבנקים. 

מה הוא ניכיון שיקים לא חוקי?

כאשר רוצים לבצע ניכיון שיקים עבור שיק דחוי, יש לאמת פרטים רבים. ישנן חברות פרטיות רבות שעובדות באופן לא חוקי. כאשר מבצעים ניכיון שיקים לא חוקי זהו דבר פלילי ויכולים להסתכן בקנסות ואפילו במאסר. לפני שיוצרים קשר עם חברות מימון פרטיות על מנת לבצע ניכיון שיק דחוי, צריך לבדוק שהחברה עובדת באופן חוקי. החברות החוקיות עובדות תחת פיקוחו של משרד האוצר, לכן וודאו שהחברה שאיתה אתם יוצרים קשר עובדת באישור של משרד האוצר. מלבד לחברות מימון פרטיות שעובדות ללא אישור של משרד האוצר, ישנם גורמים פליליים העוסקים שהליך של ניכיון שיקים. בדרך כלל הדבר יהיה כרוך בעמלות גבוהות מאוד וכמובן כרוך בסיכון בביצוע העסקה. 

ישנה אפשרות נוספת לניכיון שיקים לא חוקי- אם יש ברשותכם שיק ללא כיסוי ואתם יודעים שהוא ללא כיסוי ובכל זאת מבצעים ניכיון שיקים- זוהי פעולה לא חוקית ופלילית. בעקבות כך אתם מסתכנים בקנסות ובמאסר. עם זאת, אם השיק שברשותכם ללא כיסוי אך אינכם יודעים זאת, תוכלו לפעול משפטית נגד אותו אדם. 

מה עושים אם לא מאושר לי ניכיון שיק?

ישנם מקרים רבים בהם יש ברשות אדם שיק דחוי והבנק או חברת המימון הפרטית לא מאשרות לו ניכיון שיקים. אנשים רבים חוששים שאם יהיה ברשותם שיק דחוי למשך תקופה של כמה חודשים, הם ישכחו ממנו, יאבדו אותו. ישנם מקרים בהם השיק הדחוי יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים. אף אחד לא רוצה לקחת את הסיכון שמשהו יקרה לסכום כסף גבוה כל כך. במקרים חמורים בהם סך השיק הדחוי גבוה כל כך, יש סיכון שהשיק הדחוי אפילו ייגנב. כך או כך, אף אחד לא רוצה לקחת את הסיכון. לכן, במקרים כאלה, ישנו פתרון שמוצע על ידי הבנקים ובו תוכלו להפקיד את השיק הדחוי בבנק. הבנקים מעניקים לאנשים רבים אפשרות שמירה על שיקים דחויים. למעשה, הבנק שומר על השיק הדחוי בשבילכם ודואג שלא יקרה לו כלום. 

בסופו של דבר אתם האנשים שמכירים את עצמכם הכי טוב. אם אתם יודעים שבמידה והשיק הדחוי יישאר בידכם, יש סיכון שיקרה לו משהו, הדבר המומלץ ביותר לעשות הוא להפקיד את השיק הדחוי בשירות השמירה של הבנקים. שירות זה כרוך בעמלה לא גבוהה. העמלה, משתנה מבנק לבנק בהתאם, אך בדרך כלל העמלה תנוע בין עשרה לשניים עשר שקלים.

לסיכום,

ניכיון שיקים הוא תהליך פשוט שלא אמור לגרום ליותר מידי כאב ראש. אם אתם פועלים באופן נכון וחוקי מתחילת התהליך ועד סופו, התהליך יהיה קל. הדרך הפשוטה ביותר והחכמה ביותר לבצע פעולה של ניכיון שיקים היא על ידי חברות מימון פרטיות. חברות מימון אלה לא יגבו עמלות גבוהות כמו העמלות הנגבות על ידי הבנקים השונים. בנוסף, תהליך ניכיון שיקים על ידי חברות המימון הפרטיות הוא מהיר יותר ופשוט יותר שכן התנאים של חברות המימון פחות מחמירים מהתנאים של הבנקים. כמו כן חברות המימון הפרטיות הן גוף אמין ובטוח, אשר עובדות מול משרד האוצר. כמובן שלפני שמתחילים תהליך עם חברת מימון פרטית כזו, יש לוודא את כל הפרטים אודותיה ולהיות בטוחים שהיא אכן עובדת תחת פיקוחו של משרד האוצר. חשוב מאוד לעבור מול חברת מימון אמינה. בחירה בחברה לא טובה יכולה לגרום לנזק חמור מאוד לעסק שלכם. על מנת שדבר כזה לא יקרה חפשו באופן קפדני וודאו שהחברה אמינה. 

ניכיון שיק
פיננס פרו ניקיון צ'קים
פיננס פרו ניקיון צ'קים

חברתינו חרטה על דגלה את המטרה לעזור לעסקים הסובלים מצוואר בקבוק כספי, דחיית תשלומים מידי חודש ועבודה עם ספקים בשיטת שוטף+. בעזרתנו, אתם יכולים לנכות את הצ'ק שלכם ולקבל כסף מוזמן ביד ומיד!חשוב לדעת כי על מנת לבחור חברה טובה שעוסקת בתחום, יש לבחור רק חברה לגיטימית הרשומה ברשם החברות ויכולה לאפשר את ניכיון הצ'ק בצורה חוקית תוך גביית ריביות הגיוניות המקובלות בשוק הפיננסיים.

התקשרו עכשיו!