מודרניזציה של נושא התשלום – מבלי לשבש מערכות שקים מהדור הקודם

הכסף שלכם שווה הרבה! טפלו בו אצל אנשי מקצועי ראויים!

מוסדות פיננסיים ברחבי העולם מתחדשים במהירות כדי לספק חוויות תשלום מאובטחות וחלקות, שיוכלו לתת מענה לדרישות הדיגיטליות של הצרכנים. האתגר של המוסדות הפיננסיים הוא לאפשר תשלום דיגיטלי, ובו בזמן לנהל את אפשרויות התשלום הקיימות, כולל תשלום בשקים.

אם מאמר זה מעניין אתכם, כי אתם מתלבטים ברגעים אלה באיזה מסלול לימודים לבחור, כלכלה או חשבונאות, המשיכו לקרוא כדי לגלות עוד על מקומם של השקים בעולם הדיגיטלי המודרני.

למרות שהשימוש בשקים הולך ופוחת, ונראה כאילו התופעות של ניכיון שיקים או של תשלום בשיקים דחויים עומדות להיעלם מהעולם, עדיין השקים נותרו אפשרות התשלום הפופולרית עבור תשלומי שכר דירה ועבור עסקאות אחרות גדולות יותר.

לחץ לטובת דיגיטציה של נושא התשלום

ממשלות רבות כבר אימצו את המודרניזציה בתחום התשלום והציגו יוזמות שונות שנועדו להסדיר את נושא התשלום במדינותיהן. לדוגמה, ממשלת אוסטרליה מבצעת רפורמות בתחום התשלום המותאמות לעידן הדיגיטלי, כולל הוצאה הדרגתית של השקים מהפעילות הפיננסית עד 2030.

בנסיבות שכאלה ובמהלך תקופת המעבר, המוסדות הפיננסיים עדיין צריכים להתמודד עם הליך עיבוד שקים מהיר ובטוח, וחברות פיננסיות שונות עדיין עוסקות בנושאים כמו פריטת שיקים פרטיים.

מערכת השקים מהדור הקודם עדיין כאן ושינויים במערכת זו עשויים ליצור סיכונים לכלל מערכות התשלום. אולם, ככול שנפח השקים הולך ופוחת ויתרון הגודל שלהם ממשיך להצטמצם, אין למוסדות הפיננסיים ברירה אלא לנהל גם את ההשפעה של עלויות הליכי עיבוד השקים.

הונאת שקים

הונאת שקים היא פשע מסוג low-tech, יחסית קלה לביצוע, ועם אוסף נכבד של קורבנות פוטנציאליים. ככול שיותר אנשים ממשיכים לנצל הזדמנויות להונאת שקים, כך תוכל המודרניזציה של נושא התשלום לעזור בהתמודדות עם אבטחת השקים.

הדרישה למודרניזציה רחבה יותר של נושא התשלום

במצב הקיים, נראה כי דרכי התשלום ימשיכו להתפתח במהירות ולהפוך למודרניים יותר, כדי לתת מענה לדרישות המשתנות של הלקוחות. לאור זאת, המוסדות הפיננסיים חייבים להתחיל לתעדף פתרונות לתחום התשלום, שיוכלו להסתגל במהירות לצרכי הלקוח המשתנים, ולמזער את ההפרעות לעסקים ולתשתיות IT קיימות.

ניקח לדוגמה את חברת IBM

חברת IBM עובדת עם מוסדות פיננסיים כדי לרתום את הגמישות והאבטחה שמציעים שירותי הענן שלהם, לשינוי דרכי התשלום ולמתן מענה לצרכי הלקוחות, היום ובעתיד.

הIPC – (IBM Payments Center) ושירותי השקים בענן לשירותים פיננסיים של IBM, מספקים פלטפורמה מנוהלת ומאובטחת, שנבנתה כדי להתפתח מלמטה למעלה ולהתאים לנפחים המשתנים של השקים בעולם הפיננסי. פתרון זה מאפשר לבנקים לבצע עסקאות עם שותפים המצוידים ביכולות האבטחה, החוסן והתאימות, המאפשרות להם להתמודד היטב עם הצרכים המשתנים של תהליכי עיבוד השקים.

שירותי הענן הפיננסיים של IBM, נועדו לעזור ללקוחות להפחית סיכונים ובו בזמן להאיץ אפשרויות לאימוץ שירותי ענן גם בעומסי עבודה רגישים ביותר.

הFTM (The IBM Financial Transaction Manager), הוא חלק מעמוד השדרה של Checks-as-a-service. שירות זה:

          משלב, מתזמר ומנטר עסקאות פיננסיות, כולל שקים.

          מספק עיבוד עקבי על פני סוגי תשלום שונים, ומאפשר למוסדות פיננסיים לרכז את פעולות התשלום שלהם לפלטפורמה אחת.

          כולל יכולות מובנות מראש לתשלום מידי, SWIFT, ACH, SEPA, עיבוד שקים, כניסת לקוחות, קליטת עסקאות ועוד.

כאשר מוסדות פיננסיים משדרגים את דרכי התשלום, עליהם למזער את השפעתם על תשתית הIT שלהם. שירותי הIPC (IBM Payments Center) מספקים רכיבים גמישים מבוססי ענן, שניתנים לשילוב בפעולות ובתשתית של הלקוח. פתרון זה נועד לספק הן דרך חסכונית לתהליכי עיבוד השקים והן התאמה לעומסי העבודה של הליבה הבנקאית ולנתונים רגישים.

 

פיננס פרו ניקיון צ'קים
פיננס פרו ניקיון צ'קים

חברתינו חרטה על דגלה את המטרה לעזור לעסקים הסובלים מצוואר בקבוק כספי, דחיית תשלומים מידי חודש ועבודה עם ספקים בשיטת שוטף+. בעזרתנו, אתם יכולים לנכות את הצ'ק שלכם ולקבל כסף מוזמן ביד ומיד!חשוב לדעת כי על מנת לבחור חברה טובה שעוסקת בתחום, יש לבחור רק חברה לגיטימית הרשומה ברשם החברות ויכולה לאפשר את ניכיון הצ'ק בצורה חוקית תוך גביית ריביות הגיוניות המקובלות בשוק הפיננסיים.

התקשרו עכשיו!