מה צריך לדעת לפני שרוכשים ביטוח אחריות מקצועית?

הכסף שלכם שווה הרבה! טפלו בו אצל אנשי מקצועי ראויים!

בעידן שבו תביעות רשלנות מוגשות ללא כל היסוס, ביטוח אחריות מקצועית הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר עבור בעלי עסקים שרוצים להתגונן מפני קריסה כלכלית. אז מה צריך לדעת לפני שרוכשים כזה ביטוח?

 

מה זה ביטוח אחריות מקצועית בעצם?

אם אתם עצמאים חשוב שתדעו מה זה ביטוח אחריות מקצועית. מדובר בביטוח שנועד בראש ובראשונה לספק לכם רשת ביטחון כלכלית במידה ותוגש נגדכם תביעת רשלנות. כלומר אם נגרם נזק למישהו או למשהו כתוצאה מעיסוקכם והנזק נגרם בתום לב, חברת הביטוח תממן עבורכם את כל הוצאותיכם המשפטיות, לרבות תשלום פיצויים לתובע.

 

למי מומלץ שיהיה ביטוח אחריות מקצועית?

כיום כמעט כל בעל עסק צריך שתהיה לו פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. אם בעבר הביטוח היה נחוץ בעיקר לאלו שעוסקים במקצועות חופשיים, נותני שירות או בעלי מקצוע, הרי שכיום מוגשות תביעות רשלנות נגד בעלי עסקים מכל התחומים. חברות הביטוח "הרימו את הכפפה" ומאפשרות לרוב בעלי העסקים ליהנות מכוסים באמצעות ביטוח מקצועי, המותאם ספציפית אליהם ואל צורכיהם הייחודיים.

 

האם הפוליסה מכסה הליכים פליליים?

הפוליסה הבסיסית מכסה בעיקרון אך ורק מקרים של רשלנות שנגרמה בתום לב. עם זאת, קיימות הרחבות מסוימות, ששווה לשקול לרכוש, כגון כיסוי להוצאות משפט והגנה בהליכים פליליים, הרחבה על אי יושר של עובדים, תביעות דיבה והשמצה, אובדן מסמכים, עיכוב או שיהוי, חריגה מסמכות בתום לב ואחריות שילוחית.

 

האם הפוליסה מכסה גם רטרואקטיבית?

אם עבדתם תקופה ללא ביטוח, כדאי לבדוק אם יש אפשרות לרכוש הרחבה לכיסוי רטרואקטיבי. כמו כן חשוב להיות מודעים לכך שיש למעשה שתי ורסיות לביטוח אחריות מקצועית וכדאי לבחון את הצרכים שלכם כדי להבין איזו מהן הכי תתאים לכם:

  1. ביטוח על בסיס יום האירוע – מכסה תביעות לאירועים שהתרחשו בזמן שהפוליסה היתה בתוקף ולאחר מכן, עד שתתיישן תביעתו של צד ג'. כלומר הכיסוי ניתן גם למשך מספר שנים לאחר שהביטוח הסתיים. לכן סוג זה של ביטוח עלול להיות יקר יותר, אך עדיין המחיר אטרקטיבי ביחס למחיר שתאלצו לשלם בגין הגנה ופיצויים אם חלילה יגישו נגדכם תביעה.
  2. ביטוח על בסיס הגשת התביעה – הפוליסה מכסה אך ורק תביעות שהוגשו בזמן שהפוליסה היתה בתוקף, ומכסים רק מקרים שאירוע במהלך תקופה זו.

 

מהו סכום הכיסוי שהפוליסה מעניקה לכם?

חשוב להבין בדיוק מה הכיסוי שהפוליסה מעניקה לכם ומהם דמי ההשתתפות העצמית. שימו לב שככל שתבחרו כיסוי גבוה יותר, דמי הפרמיה יהיה יקרים יותר, ואם דמי ההשתתפות העצמית יהיה גבוהים יותר, תוכלו להוזיל את עלויות הפרמיה.

 

איך להצטרף?

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח מורכב וחשוב, ולכן חשוב מאוד לפנות לעצמכם לשבת ולשבת עם סוכן שמתמחה בהתאמת ביטוח אחריות מקצועית, כדי לנתח את צורכי העסק הייחודיים, לאפיין את הסיכונים אשר אליהם אתם חשופים, להחליט על היקף הביטוח הנחוץ ולהתאים לכם את הפוליסה האידאלית. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים במרכז הביטוח לעסקים. צרו איתנו קשר עוד היום ואנחנו נדאג לשקט הנפשי שלכם.

פיננס פרו ניקיון צ'קים
פיננס פרו ניקיון צ'קים

חברתינו חרטה על דגלה את המטרה לעזור לעסקים הסובלים מצוואר בקבוק כספי, דחיית תשלומים מידי חודש ועבודה עם ספקים בשיטת שוטף+. בעזרתנו, אתם יכולים לנכות את הצ'ק שלכם ולקבל כסף מוזמן ביד ומיד!חשוב לדעת כי על מנת לבחור חברה טובה שעוסקת בתחום, יש לבחור רק חברה לגיטימית הרשומה ברשם החברות ויכולה לאפשר את ניכיון הצ'ק בצורה חוקית תוך גביית ריביות הגיוניות המקובלות בשוק הפיננסיים.

התקשרו עכשיו!