חובות ופשיטת רגל: כל מה שצריך לדעת

הכסף שלכם שווה הרבה! טפלו בו אצל אנשי מקצועי ראויים!

להקים עסק זה לא הדבר הכי מסובך בעולם. מה שיותר מסובך זה לגרום לעסק לעבוד, להכניס כסף ולהרוויח גם כאשר תנאי השוק משתנים. הנתונים מדברים בעד עצמם – אלפי עסקים מוצאים את עצמם בפשיטת רגל ועם חובות שלא נגמרים. לא מעט שכירים שפוטרו או נקלעו לקשיים כלכליים מרגישים חסרי אונים מול החובות. יוקר המחיה, הלוואות שפעם לקחנו בלי לחשוב לעומק, יותר מדי כרטיסי אשראי וספקים שלא שילמו בזמן. אם אתם לחוצים מחובות ורוצים לצאת מזה, אלה הדברים שחשוב לדעת. 

אל תתעלמו מחובות, הם לא ייעלמו 

תגובה טבעית אך לא רצויה בקרב אנשים ובעלי עסקים שמתחילים להרגיש את הקשיים היא להתעלם מהבעיה. הרבה אנשים מקבלים עוד דרישת תשלום ועוד דרישת תשלום, וזורקים לפח או שולחים לסל המחזור במחשב. הכלל הראשון בכל הדרכה של איך יוצאים מחובות הוא לא להתעלם מחובות ומדרישות תשלום. שום דבר לא יעלם, להפך. החוב צובר הצמדה וריביות. אז מה עושים? קראו הלאה ותדעו. 

השתדלו ליזום הסדר או פריסת חוב

לפני שאתם נקלעים למצב של פשיטת רגל, נסו לפנות לנושים שלכם, בנקים, ספקים, אפילו מס הכנסה. נסו להגיע להסדר או לפריסת חוב. יתכן שיאמרו לכם כן ויתכן שיגידו לכם לא. על מנת שילכו לקראתם בסבירות גבוהה מאוד, תצטרכו להגיע מוכנים. מה זאת אומרת להגיע מוכנים? אל דאגה, יש לנו תשובה. 

תוכנית להבראה כלכלית משפחתית או עסקית 

כדי להגדיל מאוד את הסיכוי שילכו לקראתם, יפרסו את החוב ולעיתים אפילו ימחקו חלק ממנו, תצטרכו להביא תוכנית הבראה מסודרת. תוכלו להיעזר ביועץ כלכלי, כלכלן לעסקים או כל גורם בכיר כגון רואה חשבון או מומחה להבראת עסקים. עליכם להראות באמת שיש לכם את הרצון לפתוח דף חדש. יחד עם זאת, תצטרכו להראות כיצד מעכשיו תעשו שינויים, שיאפשרו לכם לשלום את החוב מבלי להגיע להוצאה לפועל, לכינוס נכסים או לפשיטת רגל. כלים מסוימים יכולים לעזור, כמימון ביניים. למשל פריטת צ'קים עסקיים דחויים. זוהי דרך לקבל מזומן במקום, שיאפשר לכם לשלם מיד חלק מהחובות. 

מתי לגשת לפשיטת רגל או כינוס נכסים 

עסקים או משפחות שמתעלמים מחובות גבוהים ימצאו את עצמם בשלב כזה או אחר מול מעקלי הוצאה לפועל. בשלב כזה או אחר, עשוי נושה להגיש בקשה שתחייב אתכם לבצע הליכי פשיטת רגל או כינוס נכסים. זה המצב הפחות רצוי. מצב רצוי יתר הוא שגם אם אין ברירה, אתם תהיו אלה שיוזמים את סגירת החברה תוך בקשה לפשיטת רגל, חדלות פירעון או כינוס נכסים. תהליך כזה חייבים לבצע בליווי מקצועי, של יועץ כלכלי ולעיתים של עו"ד מומחה לפשיטות רגל. כיום, הונהגו הליכים חדשים, יותר מקוצרים מאשר בעבר אך הם עדיין לא פשוטים ודי מורכבים. ניתן לבקש איחוד תיקים ולהגיע להסדר באישור הוצל"פ או באישור בית המשפט. 

פיננס פרו ניקיון צ'קים
פיננס פרו ניקיון צ'קים

חברתינו חרטה על דגלה את המטרה לעזור לעסקים הסובלים מצוואר בקבוק כספי, דחיית תשלומים מידי חודש ועבודה עם ספקים בשיטת שוטף+. בעזרתנו, אתם יכולים לנכות את הצ'ק שלכם ולקבל כסף מוזמן ביד ומיד!חשוב לדעת כי על מנת לבחור חברה טובה שעוסקת בתחום, יש לבחור רק חברה לגיטימית הרשומה ברשם החברות ויכולה לאפשר את ניכיון הצ'ק בצורה חוקית תוך גביית ריביות הגיוניות המקובלות בשוק הפיננסיים.

התקשרו עכשיו!